Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
1 czerwca 2021 roku wchodzi w życie ustawa z dnia 25 lutego 2021 roku o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 463), która wprowadza przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach, ujednolica dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a także obliguje kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych.
Dodano: 31.05.2021 BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE - WYBRANE ZMIANY W PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO OD 1 CZERWCA -
Stosowanie podstawowych przepisów ruchu drogowego przez każdego kierowcę, cyklistę czy pieszego, zapewne uchroniłaby od wielu tragedii, które rok rocznie rozgrywają się na przejazdach kolejowych. Po fakcie, pozostają już tylko pytania: dlaczego? Jak do tego doszło? Niestety, w większości przypadków odpowiedź jest zatrważająco przyziemna – pośpiech, roztargnienie, brawura. Wystarczy tak nie wiele, by ocalić tak wiele: ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ!
Dodano: 31.05.2021 STOP! Nie zostawiaj swojego życia na torach -
Ogromne utrudnienia mogą tworzyć się na granicy z Niemcami. Wszystko to spowodowane rozbudową autostrady A12. Dlatego Lubuska Policja monitoruje sytuację w rejonie przygranicznym. Warto jednak w porę skorzystać z tras alternatywnych.
Dodano: 28.05.2021 Korki na granicy z Niemcami. Skorzystajmy z objazdów -
Rowerzyści zaliczają się do grupy niechronionych uczestników ruchu. Wsiadając na rower powinniśmy o tym pamiętać i zawsze przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa.
Dodano: 28.05.2021 Jednośladem bezpiecznie do celu - rowerzysta -
Komenda Główna Policji i FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają klientów banków przed pojawiającymi się oszustwami w internetowych serwisach ogłoszeniowych. FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP coraz częściej odnotowuje aktywność przestępców nakierowaną na wyłudzanie danych i środków od osób fizycznych i podmiotów sprzedających na internetowych serwisach ogłoszeniowych.
Dodano: 27.05.2021 Ostrzeżenie dla klientów banków w związku z pojawiającymi się oszustwami w internetowych serwisach ogłoszeniowych -
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.
Dodano: 26.05.2021 Trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł” -
Co łączy olsztyńską i sulęcińską Policję? Zapewne wiele, ale najbardziej wspólny sukces, czyli odzyskanie utraconej naczepy wraz z towarem o wartości 200 tysięcy złotych, a także zatrzymanie sprawców przestępstwa praktycznie na gorącym uczynku. Zaangażowanie i współpraca funkcjonariuszy z różnych stron kraju, to najlepszy dowód na skuteczność Polskiej Policji.
Dodano: 25.05.2021 Wymiana informacji + współpraca policjantów = odzyskanie skradzionej naczepy wartej 200 tysięcy złotych -
Każdego roku tylko w samej Unii Europejskiej zgłaszanych jest kilkaset tysięcy zaginięć dzieci. Zdecydowana większość z nich się odnajduje ale w policyjnych bazach osób zaginionych figurują również sprawy zaginięć do dziś nierozwiązane. 25 maja jest dniem wyjątkowym, bo poświęconym pamięci zaginionych i nigdy nie odnalezionych dzieci oraz solidarności z ich rodzinami. Symbolem MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA ZAGINIONEGO jest kwiat niezapominajki, bo rodziny nigdy nie zapominają i nigdy nie przestają szukać. W tym roku Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz Fundacja ITAKA przypominają o dzieciach, które zaginęły i do dziś nie powróciły do swoich domów. Jak każdego roku, zwracamy również uwagę na to, w jaki sposób ustrzec nasze dzieci przed niebezpieczeństwem.
Dodano: 25.05.2021 25 maja - Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego -
20 maja 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 720), regulująca status hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego i urządzeń wspomagających ruch oraz zasady korzystania z tych urządzeń w ruchu drogowym.
Dodano: 20.05.2021 Zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, urządzeń wspomagających ruch – wybrane zmiany w przepisach -
W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie, związanych z potrzebą złożenia skargi lub wniosku.
Dodano: 17.05.2021 WAŻNY KOMUNIKAT - czasowe wstrzymanie przyjęć interesantów w sprawie skarg i wniosków