Aktualności
Rozmiar czcionki
-
10 lutego 2025 roku ruszyła kolejna odsłona plebiscytu internetowego #SuperDzielnicowy 2025, której inicjatorem jest Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu”. Jednym z głównych celów przedsięwzięcia jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi. Województwo lubuskie może poszczycić się wyjątkowymi funkcjonariuszami pierwszego kontaktu, którzy każdego dnia z pasją i zaangażowaniem oddają się misji na rzecz niesienia wsparcia i pomocy drugiemu człowiekowi. Już dziś zagłosuj na lubuskiego dzielnicowego!
Dodano: 21.02.2025 Zagłosuj na #SuperDzielnicowego z województwa lubuskiego -
Sulęcińscy policjanci przypominają, iż odśnieżenie pojazdu to obowiązek kierowcy, który ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Sprawa jest tym ważniejsza, biorąc pod uwagę panujące warunki atmosferyczne na zewnątrz – minusowe temperatury i opady śniegu. Krótko mówiąc mamy zimę. Niedopuszczalnym jest, aby ruszyć w trasę gdy szyby są w dalszym ciągu zamarznięte lub gdy na dachu zalega biała masa. Taka sytuacja ogranicza lub całkowicie zasłania pole widzenia. Brak odpowiedzialności na drodze obwarowany jest wysoką grzywną – nawet do 3 tysięcy złotych.
Dodano: 20.02.2025 Chcesz bezpiecznie dojechać do celu? Pamiętaj o przygotowaniu auta na zimową podróż -
Pierwsza policja kobieca powstała w Stanach Zjednoczonych jeszcze w 1880 r., potem kobiety w policji pojawiły się w Anglii, Niemczech i Holandii. W 1923 r. Liga Narodów zaapelowała do państw członkowskich, żeby stworzyły struktury kobiece w policji, przede wszystkim do walki z handlem żywym towarem, czyli handlem kobietami i dziećmi. Na świecie, zarówno w Europie, jak i w Polsce, dwudziestolecie międzywojenne było czasem wielkich przemian obyczajowych i społecznych. Pojawienie się kobiet w policji było z jednej strony efektem rozszerzania obszarów aktywności kobiet, w tym aktywności zawodowej, a z drugiej - koniecznością, gdyż policja musiała się zmieniać. Pojawiły się nowe formy przestępczości, które występowały masowo: sutenerstwo, nierząd, problemy z młodzieżą, problemy wychowawcze, rodzinne, przestępstwa wobec kobiet. Z tymi zjawiskami policja w męskim wydaniu do końca sobie nie radziła, dlatego trzeba było sięgnąć po żeńskie służby.
Dodano: 20.02.2025 100 lat kobiet w Policji -
W środę 19 lutego 2025 r. na terenie całej Polski prowadzone będą działania kontrolno – prewencyjne pn. „Truck & Bus” koordynowane przez Europejską Organizację Ruchu Drogowego „Roadpol”. Celem akcji jest przede wszystkim kontrola przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz wykonywania transportu drogowego, w szczególności przez kierujących pojazdami dostawczymi i ciężarowymi.
Dodano: 19.02.2025 Działania "Truck & Bus" -
Udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami, oszustwa, kradzieże z włamaniem – to tylko niektóre z przestępstw za jakie poszukiwani byli przestępcy objęci krajową akcją poszukiwawczą. W dwudniowych, intensywnych działaniach aktywnie uczestniczyli lubuscy policjanci, którzy wsparci przez inne służby mundurowe zatrzymali 55 osób ukrywających się przed organami ścigania czy wymiarem sprawiedliwości.
Dodano: 19.02.2025 Osoby ukrywające się nie mogą spać spokojnie – lubuscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję poszukiwawczą -
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
Dodano: 18.02.2025 Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”! -
Już od dziś (10.02.2025) można oddawać głosy na „swojego dzielnicowego”! Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” wkraczają do akcji i po raz trzeci, w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, inicjują internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2025.
Dodano: 18.02.2025 Startuje #SuperDzielnicowy 2025! -
Miniona niedziela dla sulęcińskich policjantów to była swoista walka o zdrowie i życie ludzkie. Ogłoszony został alarm dla całej jednostki, w związku z otrzymanym zawiadomieniem o zaginięciu 84-latka. Mężczyzna poprzedniego wieczoru wyszedł z domu i nie powrócił do miejsca zamieszkania. Na zewnątrz panował siarczysty mróz. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji, mundurowi odnaleźli seniora w piwnicy remontowanego domu na terenie Słońska. Po udzieleniu pierwszej pomocy, został on przekazany pod opiekę lekarzy. Przede wszystkim #PomagaćiChronić!
Dodano: 17.02.2025 Bardzo niska temperatura i zaginięcie 84-latka. Szczęśliwy finał poszukiwań -
Dziś rusza kolejna edycja Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, w ramach której uruchamiamy telefoniczny punkt konsultacyjny dla ofiar przestępstw. Od 17 do 23 lutego, każda zainteresowana osoba może uzyskać wsparcie i poradę prawną przedstawicieli Policji. Ponadto 21 lutego, zapraszamy do osobistej wizyty w punkcie konsultacyjnym uruchomionym przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Prócz funkcjonariuszy dyżurować będą pracownicy społeczni, przedstawiciele prokuratury oraz sądu.
Dodano: 17.02.2025 Punkt konsultacyjny dla ofiar przestępstw. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami! -
Ruszyła kolejna edycja „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Polska Policja wzorem lat ubiegłych aktywnie włącza się w obchody. Oczywiście okres tygodnia ma jedynie wydźwięk symboliczny. W końcu dewiza naszej formacji „pomagamy i chronimy” przyświeca funkcjonariuszom w całej Polsce 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Od 17 do 23 lutego bieżącego roku, mają Państwo możliwość skorzystania z porady oraz pomocy nie tylko policjantów, ale również przedstawicieli sądów, prokuratur i ośrodków pomocy społecznej.
Dodano: 17.02.2025 Pomagamy i chronimy 365 dni w roku - rozpoczęła się kolejna edycja Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem