Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie kariery w naszej formacji. Z radością obserwujemy, jak wzrasta liczba podań o przyjęcie do służby — statystyki pokazują wyraźny i systematyczny wzrost zainteresowania w porównaniu z latami ubiegłymi. To nie tylko powód do satysfakcji, ale również potwierdzenie, że zawód policjanta cieszy się społecznym uznaniem.
Dodano: 12.05.2025 Zainteresowanie służbą w Policji rośnie! -
Na terenie województwa lubuskiego cyklicznie odbywają się działania, które ukierunkowane są na bezpieczeństwo osób pieszych. W tym czasie policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego, w sposób szczególny, zwracają uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących, ale również tych niezmotoryzowanych. Na tym nie koniec, funkcjonariusze dokładają wszelkich starań aby edukować i to od najmłodszych lat. Organizują spotkania profilaktyczne, w czasie których podnoszą świadomość społeczną w zakresie praw, ale i obowiązków osób pieszych. Słowo „bezpieczeństwo” odmieniamy przez wszystkie przypadki.
Dodano: 08.05.2025 Działania „Pieszy” to nie tylko kontrole, ale także profilaktyka -
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w wirtualną akcję charytatywną „Wiosna na sportowo”. Aby wziąć udział w akcji, należy w terminie od 12 maja do 15 czerwca br. pokonać dowolny dystans przez minimum 30 minut, rejestrując się wcześniej online pod adresem zapisyonline.pl.
Dodano: 07.05.2025 „Wiosna na sportowo” -
Przejazd kolejowy, bez względu na to czy jest on strzeżony, czy też nie, to miejsce w którym każdy użytkownik drogi musi zachować szczególną ostrożność. Policjanci dokładają wszelkich starań, aby incydentów i wypadków drogowych w pobliżu infrastruktury kolejowej było jak najmniej. Zasada jest prosta: zwolnij, zatrzymaj się, a następnie dokładnie spójrz w prawą i lewą stronę. Wolne? Możesz bezpiecznie kontynuować podróż.
Dodano: 07.05.2025 Szlaban na ryzyko! Przejazdy kolejowe pod szczególnym nadzorem policjantów -
Sulęcińscy policjanci dokładają wszelkich starań, aby prężnie działać w zakresie promocji zawodu policjanta. Dlaczego jest to tak ważny temat? Przede wszystkim, większa liczba funkcjonariuszy realnie wpływa na bezpieczeństwo obywateli. To jednak nie wszystko, wstąpienie w szeregi formacji daje ogrom możliwości, stabilne zatrudnienie i atrakcyjne zarobki. Po prostu warto zostać jednym z nas! Aby przybliżyć Państwu naszą profesję organizujemy cykliczne giełdy pracy i konsultacje zawodowe.
Dodano: 06.05.2025 Porozmawiajmy dlaczego warto zostać policjantem – giełdy pracy są doskonałą ku temu okazją -
Długi weekend powoli dobiega końca. W niedzielę (4 maja) na drogach naszego województwa z pewnością można się spodziewać większego natężenia ruchu. Dlatego policjanci apelują do kierowców o rozsądek i ostrożność podczas dzisiejszych powrotów. Tradycyjnie o bezpieczeństwo na głównych arteriach naszego regionu oraz w miastach niezmiennie dbają patrole ruchu drogowego. Mundurowi podobnie jak w poprzednich dniach prowadzą kontrole, podczas których między innymi sprawdzają prędkość, z jaką poruszają się samochody, trzeźwość kierujących, uprawnienia do kierowania i stan techniczny pojazdów.
Dodano: 04.05.2025 Bezpieczny powrót z majówki — policjanci przypominają o ostrożności na drodze -
Zapewne nie raz spotkaliście się z Państwo w utartym przez wiele lat powiedzeniem „znalezione nie kradzione”, ale czy na pewno przytoczone stwierdzenie znajduje odzwierciedlenie w obowiązujących przepisach prawnych? Już śpieszymy z odpowiedzią. Otóż nie! To kolejny mit, który funkcjonuje w świadomości społecznej. Postępowanie z rzeczami znalezionymi reguluje ustawa, która określa między innymi obowiązki znalazcy.
Dodano: 02.05.2025 „Znalezione nie kradzione” – Policja obala kolejny mit -
Rozpoczyna się „majówka” – pierwszy dłuższy zbieg dni wolnych, urlopy i związane z nimi wyjazdy. Dla policjantów początek maja to intensywne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Mundurowi sprawdzać będą trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów, a także reagować na przypadki łamania prawa oraz niebezpiecznej jazdy. Mamy nadzieję, że podczas krótszych, ale i bliższych podróży zmotoryzowanym będzie towarzyszył rozsądek i wyobraźnia, przejawiająca się przede wszystkim przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego.
Dodano: 30.04.2025 Majowy weekend pod znakiem bezpieczeństwa – lubuscy policjanci gotowi do działań -
Jedną z form dbałości o bezpieczeństwo obywateli są spotkania profilaktyczne. Mundurowi starają się docierać ze swoim edukacyjnym przekazem do wszystkich grup wiekowych. Seniorzy są jedną z nich. Funkcjonariusze doskonale wiedzą jak ważna jest świadomość na temat zagrożeń, w tym szczególnie pod kątem oszustw wobec osób starszych. W miniony piątek gościliśmy w budzigniewskim Klubie Seniora.
Dodano: 28.04.2025 Sulęcińska Policja dba o bezpieczeństwo seniorów – oni wiedzą jak nie dać się oszukać -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która od 9 lat z powodzeniem służy jako narzędzie do kontaktu społeczeństwa z Policją. Jak to działa? W bardzo prostych 3 krokach: zgłoszenie, weryfikacja i reakcja. Temat jest szczególnie ważny w odniesieniu do bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za pomocą mapy możecie zgłaszać Państwo przekroczenia dozwolonej prędkości, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie czy też niewłaściwą infrastrukturę na drodze. Dzięki temu ostatniemu znacznikowi, funkcjonariusze mogą zwrócić się do zarządcy, na przykład o naprawę nawierzchni lub dodatkowe oznakowanie. To naprawdę działa!
Dodano: 25.04.2025 Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Twój realny wpływ na bezpieczeństwo drogowe