Sulęcińska drogówka od początku listopada ma pełne ręce roboty
Policjanci na każdym kroku przypominają kierowcom oraz pieszym o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze. Niekorzystne warunki atmosferyczne, opady deszczu, mgła, szybko zapadający zmrok to czynniki, które nie ułatwiają zadania uczestnikom ruchu drogowego. Czym więc spowodowana jest liczba zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych? Zdecydowanie nadmierna prędkość.
Od początku miesiąca w Sulęcinie doszło do pięciu potrąceń z udziałem pieszych. Aż cztery z nich dotyczą zdarzeń drogowych na przejściach dla pieszych. Czyli miejscach, gdzie teoretycznie pieszy powinien czuć się bezpiecznie. Rzeczywistość szybko weryfikuje jednak świadomość tej grupy uczestników ruchu drogowego. Wniosek? Ostrożności nigdy nie za wiele. Miejmy oczy dookoła głowy. Od 10 do 16 listopada w sumie aż 6 osób zostało poszkodowanych. Najbardziej zastanawiający jest fakt, że do części z tych sytuacji doszło -nie jakby mogło się wydawać po zmroku-lecz w dzień.
Sulęcińska drogówka podczas codziennej służby w okresie jesienno-zimowym bardzo duży nacisk kładzie na bezpieczeństwo osób pieszych. Policjanci uświadamiają pieszych i kierowców jak prawidłowo zachowywać się na drodze, gdy warunki atmosferyczne nie są sprzyjające. Wzmożone kontrole prędkości, sprawdzanie stanu technicznego pojazdu, rozdawanie odblasków to tylko niektóre z czynności, które wykonują policjanci. Jak jednak zaznaczają, żadne z wyżej wymienionych działań nie zastąpi zdrowego rozsądku na drodze.
Policjanci przypominają, że szczególna ostrożność na drodze, realna ocena panujących warunków, a co najważniejsze zdjęcie nogi z pedału gazu to podstawa bezpieczeństwa kierujących oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pieszym przypominamy, że noszenie odblasków to inwestycja w bezpieczeństwo. Pamiętajmy, zanim postawimy pierwszy krok na pasach upewnijmy się czy przejście na drugą stronę jest możliwie.
st. post. Klaudia Richter
KPP Sulęcin