Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach
Zatrzymanych siedem dowodów rejestracyjnych, prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h oraz czterech kierujących w stanie nietrzeźwości - to podsumowanie dwóch dni ostatniego weekendu.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie prowadzą różnego rodzaje akcje i działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa i eliminowanie wszelkich zagrożeń na drogach. Nie wszyscy jednak kierujący pamiętają o bezpieczeństwie swoim i innych.
W ciągu dwóch dni, od piątku do soboty policjanci zatrzymali siedem dowodów rejestracyjnych. Dwóch kierowców nie zadbało o to, by zrobić badanie techniczne w wyznaczonym terminie, natomiast pięć dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych z uwagi na usterki techniczne zagrażające bezpieczeństwu i porządkowi ruchu. Mimo licznych działań oraz kontroli ukierunkowanych na wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących, czy też przekraczających dozwoloną prędkość sulęcińscy policjanci w dalszym ciągu notują liczne przypadki, w których kierowcy nie zważając na konsekwencje
i lekceważą przepisy w ruchu drogowym.
8 września ( piątek ) w godzinach popołudniowych policjanci do kontroli drogowej zatrzymali trzech kierujących rowerami, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Dwóch z nich zatrzymanych zostało w Lubniewicach, a jeden w Krzeszycach. Badanie stanu trzeźwości u kontrolowanych mężczyzn wykazało wynik od jednego do blisko trzech promili alkoholu w organizmie.
W sobotę (9 września) funkcjonariusze patrolując ulice Sulęcina po godz. 1.00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Toyota. Nieodpowiedzialny kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego jeden promil alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w Przemysławiu o godz. 8.45 policjanci zatrzymali kierującego samochodem opel, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierujący jechał 111 km/h, przekraczając prędkość o 61 km/h.
Apelujemy do kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że za kierowanie rowerem po alkoholu sąd może po za karą grzywny orzec zakaz prowadzenia rowerów na okres od 6 miesięcy do lat 3. Natomiast kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo z art. 178 a KK - podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli chodzi o kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekraczają dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, obowiązują restrykcyjne przepisy czyli zatrzymanie kierującemu prawa jazdy na okres 3 miesięcy i kara grzywny.