Ważna informacja
Aktualności
-
Policjanci apelują: Nie zostawiaj nikogo w zamkniętym aucie!
W związku z nadchodzącą falą ekstremalnych upałów, sulęcińscy policjanci kierują do mieszkańców apel. Pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w zamkniętym samochodzie, nawet na przysłowiowe „kilka minut”, to skrajna nieodpowiedzialność, która może doprowadzić do tragedii. W pełnym słońcu wnętrze pojazdu zamienia się w rozgrzany piekarnik w zaledwie kilkanaście minut.
-
Sukces wspólnych działań policjantów i leśniczego na rzecz ochrony lokalnego dziedzictwa
Dzięki doskonałej znajomości terenu przez lokalnego leśniczego oraz szybkiej i skutecznej reakcji sulęcińskich policjantów, zatrzymano osoby podejrzane o kradzież miedzianej blachy z dachu zabytkowego pałacu. To kolejne potwierdzenie, jak kluczowa dla bezpieczeństwa regionu jest stała współpraca mundurowych z leśnikami.
-
Słoneczna aura i wypoczynek nad wodą - policjanci dbają o bezpieczeństwo letników
Sezon wakacyjny w pełni, a termometry w całym województwie lubuskim wskazują wysokie temperatury. Upalne dni przyciągają nad akweny wielu mieszkańców oraz turystów szukających ochłody. Aby letni wypoczynek kojarzył się wyłącznie z relaksem i miłymi wspomnieniami, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie prowadzą intensywne działania profilaktyczne oraz kontrolne w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
-
Lekceważył sądowe zakazy, usłyszał wyrok w trybie przyspieszonym
Sulęcińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 33-latka, który kierował samochodem pomimo posiadania sądowych zakazów. Mężczyzna najpierw trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie na salę sądową, gdzie usłyszał wyrok w trybie przyspieszonym. Orzeczono wobec niego dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz karę 10 miesięcy pozbawienia wolności.
-
Aktualności Służby połączyły siły dla bezpieczeństwa dzieci. Ćwiczenia sztabowe połączone z pokazem motorowodnym
Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie, we współpracy z licznymi partnerami, zorganizowała ćwiczenia sztabowe wraz z wyjątkowym festynem profilaktycznym nad wodą. Wydarzenie, które przyciągnęło rzesze dzieci i młodzieży, odbyło się pod hasłem bezpiecznych wakacji i bezpiecznego wypoczynku nad akwenami. Głównym celem było przekazanie młodemu pokoleniu wiedzy o bezpiecznych zachowaniach w czasie letniego wypoczynku.
-
42-latek podejrzany o kradzieże na stacjach paliw zatrzymany przez policjantów
Sulęcińscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwie kradzieże paliwa na terenie powiatu. Został rozpoznany dzięki nagraniom z monitoringu przez dzielnicowego. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego odnaleźli i zabezpieczyli 650 litrów paliwa pochodzącego z kradzieży.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami.
-
Przedwakacyjne spotkanie z przedszkolakami i rozmowy o bezpieczeństwie
Zbliżające się wakacje to doskonała okazja do przypomnienia najmłodszym zasad bezpieczeństwa. W związku z tym Kierownik Posterunku Policji w Słońsku starszy aspirant Karol Pulkowski spotkał się z przedszkolakami z tej miejscowości, aby porozmawiać o bezpiecznym wypoczynku podczas letniej przerwy.
-
Bezpieczne wakacje- wspólne działanie instytucji na rzecz bezpieczeństwa młodzieży
Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie odbyło się wyjątkowe spotkanie profilaktyczne. Przedstawiciele Policji, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Nadleśnictwa zjednoczyli siły, aby przygotować młodzież do bezpiecznego spędzenia letniego wypoczynku. Głównym celem inicjatywy było zwiększenie świadomości uczniów na temat czyhających zagrożeń oraz wykształcenie w nich umiejętności odpowiedzialnego reagowania w sytuacjach kryzysowych.
-
O bezpieczeństwo w czasie wakacji dbamy już teraz
Bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku było tematem przewodnim spotkań profilaktycznych, które sulęcińscy policjanci przeprowadzili z uczniami Szkoły Podstawowej w Trzemesznie Lubuskim. W obliczu zbliżających się wakacji mundurowi odwiedzili młodych mieszkańców naszego powiatu, aby przekazać im wiedzę niezbędną do radosnego, a przede wszystkim bezpiecznego spędzania wolnego czasu.






















